از کرونا ویروس تا فاصله گذاری اجتماعی

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars ( ۵.۰۰ امتیاز از ۱ رای )
دیدگاه0 ۱۳۹۹.۰۲.۱۰

از شیوع کرونا تا اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی

با گذشت بیش از دو ماه از ورود ویروس کرونا(coronavirus) به کشور و تعطیلی کامل بسیاری از کسب و کارها، مجوز فعالیت مجدد به بسیاری از مشاغل به شرط رعایت فاصله گذاری اجتماعی و الزامات بهداشتی داده شده است. سوالی که دراینجا مطرح می شود این است که عبارت «فاصله گذاری اجتماعی» به چه معناست و چگونه می توان آن را در کسب و‌کار رعایت نمود. در این مقاله و مقالات بعدی قصد داریم به زبان ساده به این سوال پاسخ دهیم.

فاصله گذاری اجتماعی چیست؟

فاصله گذاری اجتماعی یا social distance به زبان خیلی ساده یعنی از تماس با دیگران خودداری کنید و فاصله خود را با آنها حفظ کنید. اگر می توانید در خانه بمانید، تردید نکنید و از خانه خارج نشوید. اما اگر به هر دلیل مجبور به ترک منزل شدید، فاصله حداقل ۲ متری خود را با افراد دیگر حفظ کنید و به محل تجمع افراد نروید.

محل های کسب و کار یکی از اماکن تجمع…

براساس منابع منتشر شده از طریق وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور، یکی از راه های کاهش ابتلا به بیماری کووید ۱۹ (کرونا ویروس)، قطع زنجیره تماس از طریق رعایت فاصله گذاری اجتماعی است. محل های کسب و کار به عنوان یکی از اماکن تجمع، می توانند سبب انتقال بیماری شوند و جهت حفظ سلامتی افراد (نیروی کار و مشتریان) لازم است علاوه بر رعایت پروتکل های بهداشتی، فاصله گذاری اجتماعی نیز در این اماکن اجرا گردد.

نظرات کاربران